BAŞİSKELE BELEDİYESİ   |  
7 YILDIZLI KENT
WHATSAPP İLETİŞİM HATTI 0533 200 41 99   |  
7/24 HİZMETİNİZDEYİZ 444 41 10   |  
E-POSTA İLE BİZE ULAŞIN bilgi@basiskele.bel.tr   |  
1
 
7/24 HİZMETİNİZDEYİZ 444 41 10  
HABERLER
Başkan Ayaz´dan Personeline: Evimin Kapısı Hepinize Açık
Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Başiskele´nin Kurucu Belediye Başkanı olarak göreve başladığı günden bu ana kadar komşularına hizmetkâr olma
Başkan Ayaz, Hala Halkı İçin Çalışıyor
Başiskele Belediyesi, ilçenin yoğun nüfuslu bölgelerine modern kapalı pazar yerleri kazandırmaya devam ediyor.
Ertuğrul Gazi Parkı Dualarla Hizmete Açıldı
Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, ilçeye yeni kazandırılan Ertuğrul Gazi Parkı´nın açılışında yaptığı konuşmada, algı operasyonlarına prim ver
 
 
"10 Yılda Başiskele´mizi 7 Yıldızlı Kent Yaptık"
 
Orjinal Resim

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, 10 yıllık başkanlık sürecini değerlendirerek, “Belediye bütçemizi sevdamız olan Başiskele'mize aktardık ve ilçemizi 7 Yıldızlı Kent yaptık.” dedi.

Başkan Hüseyin Ayaz,  Başiskele'deki 10 yıllık başkanlığı döneminde ilçede yapılan yatırımları anlattı.

"Biz tahmini bütçemizin yüzde 98'ini gerçekleştirdik." diyen Başkan Ayaz, "10 yılda 11 kat büyüdük. Biz çalışmasaydık, gönül belediyeciliği yapmasaydık bunların hiçbiri olmazdı. Kişilere değil Başiskele halkına rant sağlamışız" şeklinde konuştu.

Başkan Hüseyin Ayaz’ın Başiskele Sahili’nde bulunan bir otelde gerçekleştirdiği basın toplantısına AK Parti Başiskele Belediye Başkan Adayı Yasin Özlü, AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Mustafa Koral ve yönetimi, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz basın toplantısında, "Ruhsat harçlarındaki rakamları 10 yılda 10 kat arttırdık. Binanın ruhsat almaması o binanın kaçak olması demek. Biz 6 milyon liradan fazla para kazandırdık belediyemize." dedi.

Ayaz konuşmasında, "Bu toplantı yapmış olduklarımızı anlatmak için yaptığımız bir toplantı değil aslında. 2009'dan beri Başiskele'de kaynak bulma ve bu kaynağın halka aktarılması konusunda nasıl bir anlayışla hareket ettiğimizi kamuoyuna anlatmaktır." dedi.

10 YILDA 11 KAT BÜYÜDÜK

2009-2019 yılları arasında gelir gider tablolarını paylaşan Başkan Ayaz, "Ruhsat harçlarındaki rakamları 10 yılda 10 kat arttırdık. Binanın ruhsat almaması o binanın kaçak olması demek. Biz 6 milyon liradan fazla para kazandırdık belediyemize. Biz tahmini bütçemizin yüzde 98'ini gerçekleştirdik. 10 yılda 11 kat büyüdük. Biz çalışmasaydık, gönül belediyeciliği yapmasaydık bunların hiçbiri olmazdı. İmar, iskan ve vergi harçları belediye bütçemizin yüzde 54'ünü oluşturuyor. Kişilere değil Başiskele halkına rant sağlamışız" şeklinde konuştu.

"7 YILDIZLI KENT OLDUK"

Gider rakamlarında 10 yıl içinde 8 kat artış olduğunu belirten Ayaz, "Bütçemizi gezmeye değil, Başiskele'ye aktardık. 10 yılda 7 Yıldızlı Kent olduk. Sattığımız arsalardan daha fazlasını ürettik. Sattıklarımızı gündeme geliyor, ancak ürettiklerimiz de gündeme gelmeli.” dedi.

EN ÇOK BÜYÜYEN İLÇE BAŞİSKELE

Başiskele'nin nüfus yapısına dair açıklamalarda bulunan başkan Ayaz, "2009'da nüfusumuz 53 bindi. Şu anda 99 bin nüfusumuz var. Kocaeli’de en çok büyüyen ilçe Başiskele. Başiskele’miz yüzde 100 büyüdü ama hizmet eksikliğini yaşamamıştır. Başiskele İstanbul'dan en fazla göç alan ilçedir muhtemelen. 2009'da 284 adet taşınmaz mülk devraldık şu anda belediyemize kayıtlı 1654 adet taşınmaz mülkümüz var. Sattıklarımızı gündeme getiriyorsunuz ya ürettiklerimizi de gündeme getirin" dedi.

BAŞİSKELE'NİN YÜZDE 74'Ü YEŞİL ALAN

Başiskele'nin betonlaştığı yönünde eleştirilerin olduğunu dile getiren Ayaz, "Başiskele betonlaştı diyorlar. Başiskele'nin yarıdan fazlası zaten yeşil alan. Bu alanların tarım alanından çıkması için bakanlar kurulu kararı verilmesi gerekir. Askeri kışlamızda bu alanın en büyük kısmını kaplıyor. İlçemizin sadece yüzde 26'lık kısmı meskun alan. Kimse önyargılarıyla hareket etmemeli. Başiskele'nin betonlaşması mümkün değil" ifadelerini kullandı.

ARAÇ SAYISINI AÇIKLADI

Belediyenin sahip olduğu araç sayısını paylaşan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, "2019 itibariyle 24 adet iş makinesi, 23 adet kamyon, 58 adet kamyonet, 6 otobüs, 6 otomobil ve 7 adet traktörümüz var. 2009'da sadece 8 adet iş makinesi 12 adet de kamyon vardı. Tüm araçlar resmi plakadır. Biz bunları tek başımıza yapmadık. O yüzden belediye meclisi üyesi arkadaşlarımızı da davet ettik. Başiskele'nin gücü 5 beldenin birleşmesinin ardından oluştu. Hiç kiralık aracımız yok" diye konuştu.

“BİZİMKİSİ BİR AŞK HİKÂYESİ"

Başiskele’ye olan aşkını bu toplantıda yineleyen Başkan Hüseyin Ayaz, "2009'da 3 bin 226 adet imar yolu niteliğinde cadde ve sokak bulunurken şu anda 4 bin 432'ye çıkardık. Artık Yeniköy - Kullar ayrımcılığı yok. Biz gönül bağlarını zaten 2009'da bağlamıştık. 10 yılda 211 km yol yapmışız. Kütahya - Kocaeli arası mesafe kadar yol yapmışız. Sahada çalışmak kolay değil. Ana hizmet binamız Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale edilerek yapılmıştır. Başiskele'nin her yerinde ilmek ilmek çalıştık. Bizimkisi bir aşk hikâyesi" dedi.

"GÖZÜMÜZ ARKADA KALMAYACAK"

Başiskele halkının hizmet siyasetine oy vermeye devam edeceğini belirten Başkan Hüseyin Ayaz, "Hizmetlerin yine daha hızlı olması için daha genç bir arkadaşımız var. Yasin kardeşimizle gözümüz arkada değil. Yasin bizden daha da heyecanlı bir kardeşimiz. Hizmetleri bizden daha ileriye götüreceğine inanıyoruz. Başiskele'de sorun yok. Olmadığını da göreceksiniz. Başiskele halkı akıllıdır. Başiskele halkı AK Parti belediyeciliğine olan güvenini sandığa yansıtacaktır. Hüseyin Ayaz partisinde aslanlar gibi siyaset yapmaya devam edecek" dedi.

“BAŞİSKELELİ OLANA GİDERİM”

Başkan Ayaz geçtiğimiz günlerde İYİ Parti'nin Başiskele Belediye Başkan Adayı Rıza Güven Usta ile buluşmasının eleştirilmesine dair, "Rıza Güven Usta, Başiskeleli birisi. Başiskele'de olana giderim" diye konuştu.

“GEREKİRSE ÇUVAL TAŞIRIM”

Başiskele'de hizmet etmek için Başiskele'nin ruhunu bilmek cadde ve sokaklarında gezmek burada büyümek gerekiyor" diyen Başkan Ayaz şöyle devam etti:

"Başiskele'de büyüyen insanların Başiskele'ye hizmet etmek istemesi çok normal Ama Başiskele'yi bilmeyenlerin Başiskele adına konuşması Başiskele halkı tarafından kabul görmemiştir. Kabul göremediği için de Hüseyin Ayaz'ın mağduriyeti üzerinden siyaset yapmaya çalışıyorlar ama tutmaz. Hüseyin Ayaz aslanlar gibi partisi içinde hizmet etmeye devam edecek. Gerekirse üzerimde çuval taşırım, kazancımı halka paylaşırım yine hizmet ederim."

“HÜSEYİN AYAZ VAR OLMAYA DEVAM EDECEK”

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, siyasette bundan sonraki hedefinin ne olacağı yönünde sorulan soruya, “Benim hiçbir kimseye kırgınlığım yok. Ben Refah Partisi Gençlik Kolları'nda yetiştim. Tek hedefim vardı. Halka helal ile haramı ayırt ederek hizmet etmek. Kırgınlığım olsa bu heyecanla sizlerin karşınıza çıkamazdım. Bundan sonra siyasette unvanım ne olursa olsun Başiskele'de var olmaya devam edeceğim. Hüseyin Ayaz'ı yok olmuş gibi görününler hata eder ve incinirler. 2 gün önce Ankara'ya gidip termal bölgesinin hazineden Başiskele Belediyesi'ne aktarılması için uğraştık. Aday gösterilmediğim için makamda oturup zaman geçireyim derdim yok." şeklinde yanıt verdi.

İlet  l 
Arşiv  l 
Yazdır  l 
174 Kez Görüntülendi
 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 15.02.2019 11:27:50
 
l Fotoğraflar
Başiskele´yi Keşfet
İlçemiz
Tarihi
Nüfus
Turizm
Sanayi
Ulaşım
Spor
Ekonomi
Kardeş Belediyelerimiz
Kent Konseyi
Dernekler
Kulüpler
Başiskele VR
Başkan
Özgeçmişi
Başkanın Mesajı
Projeleri
Foto Galeri
Kişisel Site
Mesaj Gönder
Departmanlar
Başkan
Başkan Yardımcıları
Meclis Üyeleri
Encümen Üyeleri
Müdürlükler
Müdürler
Muhtarlar
Organizasyon Şeması
Projeler
Planlanan
Devam Eden
Tamamlanan
Bilgi Hizmetleri
Hizmet Rehberi
Nöbetçi Eczane
Ne Nerede
İmar Durumu
Etkinlik Takvimi
Vefat Edenler
E-Belediye
İhale Rehberi
Kent Rehberi
Doküman Yönetimi
Meclis Kararları
Sağlık Hizmetleri
Üst Yapı Hizmetleri
Alt Yapı Hizmetleri
Kültür Sosyal Hizmetleri
Tesislerimiz
Etik Kurul Dökümanları
Formlar
Öneri ve Şikayetleriniz
Bilgi Edinme Bireysel
Bilgi Edinme Kurumsal
Başkana Mesaj
Konuk Defteri
Beni Haberdar Et
Kan Bankası
İletişim
Başiskele Belediyesi İletişim Bilgileri
Birim Telefonları
Basında Biz
Basın
Kurumsal Kimlik
Bilgi Edinme
Hesap Numaraları
Bağlantı Rehberi
Harita Görünüm
Diğer Binalarımız
Web Mail
Başiskele Çocuk Üniversitesi
BAŞİSKELE BELEDİYESİ , KOCAELİ-2018
YAZILIM K7