HABERLER
Başiskele´de İlk Meclis Toplantısı Gerçekleşti
Orjinal Resim
08.04.2019 15:40:54

Başiskele Belediyesi, yeni meclis üyeleriyle ilk meclis toplantısını bugün gerçekleştirdi.

31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında Başiskele Belediye Başkanı seçilen Başkan Yasin Özlü ve yeni meclis üyeleri ilk meclis toplantısında Belediye Meclis Salonu’nda bir araya geldi.

Tüm meclis üyelerinin, başkan yardımcılarının ve birim müdürlerinin tam kadro katıldığı meclis toplantısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı.

Belediye Başkanı Yasin Özlü başkanlığında gerçekleşen ilk meclis toplantısı yaklaşık 1 saat sürdü. Açılış konuşmasını yapan Başkan Yasin Özlü, “31 Mart Yerel Seçimleri’nin sonuçları ardından ilk meclis toplantımızı hep birlikte yapıyoruz. Oluşan yeni meclisimizin, Başiskelemiz’e, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Hep birlikte bu önümüzdeki 5 yıl içerisinde Başiskele’ye iktidarıyla, muhalefetiyle çok güzel hizmetleri birlikte yapabileceğimizin inancıyla bu meclisi açıyoruz.” dedi.

Demokratik ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla Başiskele Belediyesi’ni birlikte yöneteceklerini ifade eden Başkan Yasin Özlü, “Başiskele’deki demokrasi kültürü, dün olduğu gibi bugün de yarın da devam edecek. Arzumuz ve temennimiz bütün kararlarımızı oy birliğiyle, Başiskele halkı için faydalı bir şekilde alabilmek. Bizler AK Parti Grubu olarak bu konuda büyük gayreti ve hassasiyeti göstereceğiz. Meclisimizde demokrasinin gereği olarak tüm şeffaflığımızla belediyemizi yöneterek, ilçemize, vatandaşlarımıza en iyi ve en güzel şekilde hizmet edeceğiz.” diye konuştu.

Başkan Özlü’nün konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Toplantıda 18 gündem maddesi değerlendirildi. Yeni dönemin ilk meclisinde başkan vekilleri, katip üyeleri, belediye encümen üyeleri, İmar Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu üyeleri ile belediyeler birlikleri üyeleri seçildi. Meclisin son gündeminde ise 2018 yılı faaliyet raporu görüşülerek karara bağlandı.

MECLİS BAŞKAN VEKİLİ HASAN NUMAN TONKA OLDU

Meclis toplantısının en önemli gündem maddesi olan başkan vekilliği seçimi sonucunda Meclis 1. Başkan Vekili Hasan Numan Tonka, Meclis 2. Başkan Vekili ise Sadullah Keleş oldu.

BAŞİSKELE' DE İLK BAŞKAN YARDIMCISI BELLİ OLDU

Başiskele'de Başkan Yasin Özlü’nün ilk başkan yardımcısı da belli oldu. Meclis üyeliğinden başkan yardımcılığına atanan ilk isim Sema Arat oldu.

Başiskele Belediyesi’nin gelecek ay yapılacak olan meclis toplantısının 02 Mayıs Perşembe günü saat 15:00’da yapılması kararlaştırılırken toplantı sonunda Başkan Yasin Özlü, yeni meclis üyelerine meclis üyesi rozetlerini taktı.

Seçilen encümen ve komisyon üyeleri ise şöyle;

Katip Üyeleri (2 yıl süreli):  Melih Özkaraaslan, Saim Anlağan (Asıl Üyeler), Ali Değirmenci, Veysel Boyuneğmez (Yedek Üyeler)

Encümen Üyeleri (1 yıl süreli): Nurettin Hoylan, Şakir Özkaraaslan

Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeleri (1 yıl süreli): Hasan Numan Tonka, Zülküf Tanta, Muzaffer Can, Veysel Boyuneğmez, Zeki Karataş

İmar Komisyonu Üyeleri (1 yıl süreli): Sadullah Keleş, Serhat Beyazıt, Metin Demir, Adilay Furuncu, Mustafa Gürsoy

2019 YILI BELEDİYE BİRLİK ÜYELERİ

Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Üyeleri (5 yıl süreli): Zeynel Ayaz (Asıl Üye), Ali Değirmenci (Yedek Üye)

Marmara Belediyeler Birliği Üyeleri (5 yıl süreli): Emre Kahraman (Asıl Üye), Saim Anlağan (Yedek Üye)

Tarihi Kentler Birliği Üyeleri (5 yıl süreli): Veysel Boyuneğmez (Asıl Üye), Ömer Bayram (Yedek Üye)

Termal Turizm Merkezi Birliği Üyeleri (5 yıl süreli): Murat Eşdoğan, Ali Değirmenci, Ömer Bayram (Asıl Üyeler), Metin Kırcı, Zeynel Ayaz (Yedek Üyeler)

 |  Paylaş  | 
l Fotoğraflar
 
Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım