HABERLER
Başkan Özlü´den 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
Orjinal Resim
29.08.2019 17:24:53

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97’inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Özlü, yayınladığı mesajında Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı ve Türk milletinin şanlı tarihinin dönüm noktası olan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 97’inci yılında tüm hemşehrilerinin ve Türk halkının bayramını kutladı.

Başkan M. Yasin Özlü mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türk milletinin istiklalini ve istikbalini koruma konusundaki kararlılığının sembollerinden biri olarak tarihteki yerini alan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Türk ordusunun 26 Ağustos'ta başlayıp 30 Ağustos'ta zaferiyle sonuçlandı. Bu büyük zafer, dünya tarihinin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biri olarak tarihe geçti. Aziz Türk milletimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kadını, erkeği, genci, yaşlısıyla tek vücut olup ülkemizi parçalamak ve bizleri esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor koşullarda ve her şeyin bittiği sanılan bir dönemde büyük bir azim ve kararlılık göstererek tüm dünyaya örnek olacak zafere imza attı.

Zafer Haftası olarak kutladığımız bu haftada Türk milletine yeni bir yurt, yeni bir tarih hazırlayan 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi’yle Anadolu’nun kapılarını açarak cennet vatanımızın inşa sürecine başladık. Ulusal tarihimiz çok büyük, çok parlak zaferlerle dolu ama Türk ulusunun 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da kazandığı büyük zaferle yeni Türk devletinin, genç Türk Cumhuriyeti'nin temeli burada sağlamlaştırıldı.

Ecdadımızın bizlere miras olarak bıraktığı vatanımızı, damarlarımızda dolaşan vatan ve bayrak sevgisini, kahramanlık ve cesareti ilelebet kanlarımızın son damlasına kadar muhafaza edeceğiz.  Bu kutsal mirasımızı da gelecek nesillerimize aktararak, 2023 ve 2071 hedeflerimize doğru ‘Güçlü Bir Türkiye’ için yürüyüşümüze durmaksızın ve yorulmaksızın devam edeceğiz.

Türk milletine bu şanlı zaferleri armağan eden kahraman ordumuzun tüm şehit ve gazilerini rahmetle, minnetle ve şükranla yâd ediyorum. Gerek Kurtuluş Savaşı’mızda, gerekse de şanlı tarihimizdeki diğer muharebelerde ve terörle mücadelede kaybettiğimiz tüm şehitlerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize de şükranlarımızı sunuyorum. Tüm hemşehrilerimin ve aziz Türk milletimizin Zafer Haftası’nı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

 |  Paylaş  | 
Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım