HABERLER
Başiskele´de Metruk Bina Yıkıldı
Orjinal Resim
01.10.2019 09:45:16

Başiskele Belediyesi, vatandaşların can güvenliğini tehdit etmesinin yanı sıra, sosyal riskler oluşturan ve kent estetiğini bozan metruk binaları yıkmaya devam ediyor.

Mahmutpaşa Mahallesi Mahmutpaşa Caddesi’nde güvenlik açısından tehlike oluşturan ve bağımlıların mesken tuttuğu metruk bina, Başiskele Belediyesi ekipleri tarafından yıkıldı.

Vatandaşlardan gelen talep ve şikâyetleri değerlendirmeye alan Başiskele Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Mahmutpaşa Mahallesi Mahmutpaşa Caddesi’nde bulunan metruk binayı yıkmak için harekete geçti. Can güvenliği adına tehlike arz eden bina iş makinesi ile yıkıldı. Özellikle çocuklar için de tehlike teşkil eden, kimi zaman da mahallin huzurunu bozacak birçok alkol ve madde bağımlısı kişi tarafından mesken tutulan bina güvenlik tedbirlerinin alınmasının ardından güvenle yıkıldı. 

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, metruk binaların kötü amaçlarla kullanılmasından dolayı vatandaşlardan yoğun şikayetler aldıklarını belirterek, “İlçemiz metruk yapılardan arındıkça, hem vatandaşımız rahat nefes alıyor, hem de görüntü kirliliğinin önüne geçiyoruz. Halkımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk binaları, yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere göre yıkmaya devam edeceğiz.” dedi.

Mahalle sakinleri de yıkımından dolayı Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’ye ve belediye ekiplerine teşekkür ettiler.

l Fotoğraflar
 
Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım