Hizmet Rehberi
Hizmet Rehberi
 
Başlık HAYIR ÇARŞISI 
Gereklilikler

Hayır Çarşısı, belediyemiz tarafından 2010 yılında kurulan ve nitelikli hizmet sunmak, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına göre yardım yapabilmek amacıyla uygulamaya konan bir projedir. Sosyal yardımların sosyal belediyecilik anlayışıyla pekişmesinin sonucunda ortaya çıkan Hayır Çarşısı, Başiskele’de ikamet eden ve ikamet ettiği yer itibari ile hemşehrilik bağı ile birbirine bağlı yardıma muhtaç vatandaşlarımıza destek olmak amacıyla kurulmuştur. Başiskele’de ikamet eden ihtiyaç sahibi ve dezavantajlı kesimlerin yaşam kalitelerini arttırmak, sosyal dayanışmayı ön planda tutarak ilçe sakinlerinin ortak ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir hizmet modelidir.

Yeniköy Merkez Mahallesi’nde 1 binadan oluşan Hayır Çarşısı’nda 5 personel hizmet vermektedir.

Hayır Çarşısı, hayırseverlerin kullanmadıkları temiz kıyafetler ve evlerinde kullanmadıkları veya ihtiyaç fazlası olan eşyalarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya olanak sağlayan bir hizmet modelidir. Mobilya bağışlamak isteyen vatandaşların belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nü arayarak Hayır Çarşısı’na ait olan araçla evden alıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması sağlanabilir.

Yardım almak isteyen vatandaşlarımızın aşağıdaki belgeleri tamamladıktan sonra Başiskele Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekmektedir.

 

İkametgah Belgesi

Fakirlik Belgesi

Nüfus Kayıt Örneği

Gelir Durum Belgesi ( Maaş Bordrosu )

Nüfus Kağıdı Fotokopisi

 

İrtibat :

0262 310 13 33

İlgili Hizmet Başlıkları  
Yazdır  l 
Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım