Başkanımız
Buradasınız :  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa
Başkanımız
Özgeçmişi
 
Orjinal Resim

1980 yılında Başiskele’nin Yuvacık beldesinde doğdu. İlkokulu Yuvacık ilköğretim Okulunda tamamladıktan sonra İzmit Ortaokuluna devam etti ve 1998 yılında Özel Seymen Lisesinden mezun oldu. İngilizce eğitimini 1999 yılında gittiği Kuzey Kıbrıs’ta, Doğu Akdeniz Üniversitesinde aldı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde eğitim gördüğü süreçte Evrensel Sevgi ve Kardeşlik Derneği (ESKAD) Gazi Magosa Şubesinin yönetim kurulu üyeliğini yaptı.

Lisans eğitimi için Türkiye’ye döndü ve 2001 yılında Kocaeli Universitesi İletişim Fakültesi Halkla İliskiler ve Tanıtım Bolumunden mezun oldu. Üniversite yıllarında aktif siyasete girdi. AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kollarının kurucuları arasında yer aldı ve 1. Dönem Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Bir yandan da eğitimine devam edip Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans derecesi aldı.

2006 yılında AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevine getirildi. 22 Haziran 2007 Milletvekili Genel Seçimleri ve 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri hazırlık ve kampanya süreçlerinde Kocaeli Gençlik Kolları Başkanı olarak aktif olarak rol aldı. Ardından AK Parti Kocaeli İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevine getirildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Belde A.Ş. bünyesindeki Gulen Yuzler projesinin müdürlüğünü yaptı ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun Gebze’den Sorumlu Özel  Kalem Müdürlüğü  görevini yürüttü. 2014 yılında Sekapark A.S. ve Antikkapı A.S. nin Genel Müdürü oldu. 2015 yılında Kocaeli’nin raylı ulaşım sistemini yapılandıran UlaşımPark A.S ,nin Kurucu Genel Müdürü olarak atandı. 3 yıl sürdürdüğü bu görevinden 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Başiskele Belediye Başkan Adayı Adayı olmak için istifa etti.

Halen Türkiye Atletizm Federasyonu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdüren Mehmet Yasin Özlü, evli ve 3 çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilen Özlü, 31 Mart Yerel Seçimlerinde AK Parti Başiskele Belediye Başkanı seçilmiştir


Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım