HABERLER
Başiskele´de 2019´da 5 Bin Vatandaşa Sağlık Hizmeti
Orjinal Resim
08.01.2020 10:39:11

Başiskele Belediyesi, 2019 yılında yaklaşık 5 bin vatandaşa ücretsiz sağlık hizmeti vererek “Görevden Değil Gönülden Hizmet” düsturunu sağlık alanında da sürdürdü.

“Sosyal Belediyecilik” anlayışıyla vatandaşlara her alanda hizmet veren Başiskele Belediyesi sağlık alanında da Başiskeleliler’in yanında ve destekçisi oldu. Evde bakım hizmetlerinden psikolojik danışmanlık hizmetlerine, beslenme ve diyetisyen hizmetlerinden tıbbi malzeme yardımına kadar birçok anlamda vatandaşların ayağına hizmet götüren Sağlık İşleri ekipleri 2019 yılı sonunda yaklaşık 5 bin Başiskeleli’nin gönlüne girdi.

Belediye bünyesindeki 2 diyetisyen, 1 hemşire, 1 ebe ve 1 psikologtan oluşan uzman sağlık personeli tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, vatandaşlara evlerde hasta ve yaşlı bakım hizmeti, psikolojik danışmanlık hizmeti, beslenme ve diyetisyenlik hizmeti, sağlık taraması hizmeti verdi.

Genç yaşlı, kadın erkek 7’den 77’ye herkese yönelik sağlık ve hijyen konularında eğitim seminerleri de düzenleyen sağlık işleri, ihtiyaç sahiplerine de tıbbi malzeme yardımında bulundu. Hasta yatağı, tekerlekli sandalye, koltuk değneği, oksijen tüpü gibi tıbbi malzeme yardımı yapan sağlık ekipleri, 215 hasta ve yaşlıya evde bakım hizmeti sundular.

2020 yılında meclis kararıyla Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü altında faaliyetlerini yürütecek olan Sağlık İşleri Birimi aynı zamanda Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün seçim beyannamesinde de söz verdiği “Aile Danışma ve Yaşam Merkezi” projesini bu yıl içerisinde hayata kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, (0262) 343 24 85 ve BAŞTİM Çağrı Merkezi’nin 444 41 10 nolu telefonundan ya da saglik@basiskele.bel.tr e-mail adresinden iletişime geçebilirler.

l Fotoğraflar
 
Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım