HABERLER
"Daha Yeşil Başiskele İçin Gönülden Hizmete Devam"
Orjinal Resim
14.01.2020 12:17:25

Kocaeli’nin eşsiz doğal güzelliklerine sahip ilçesi Başiskele’de kentin yeşil ve doğal dokusunu koruyan projeler hayat buluyor. Kenti turizm açısından hak ettiği değere ulaştırmayı hedefleyen Başkan Özlü, Başiskeleliler’in huzurlu, güvenli ve ferah bir ortamda piknik yapıp dinlenebileceği mesire alanlarını kente kazandırmaya devam ediyor.

43 Bin Metrekarelik Mesire Alanı Projesi

Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün talimatıyla harekete geçen park bahçe ekipleri, “Döngel Vadisi Mesire Alanı Projesi” için çalışmalara başladı. Başkan Özlü’nün yakından takip ettiği projeyle, Başiskele’ye yaklaşık 43 bin metrekarelik yeni bir mesire alanı daha kazandırılacak. Çalışmaları yerinde inceleyen Özlü yaptığı açıklamada, “İnsana, doğaya ve tüm canlılara saygılı bir belediyecilik anlayışıyla gerçekleştirdiğimiz yeşil alan ve park projelerimiz doğrultusunda çocuklarımızın keyifli zaman geçirecekleri, halkımızın güven ve huzur içinde dinlenip vakit geçirebileceği, spor ve yürüyüş yapacağı mesire alanımız için çalışmalarımıza başladık. Zümrüt yeşili kentimize ve halkımıza gönülden hizmete devam ederek kentimizi daha yeşil hale getireceğiz.” dedi. 

Başkan Özlü, Serdar Mahallesi Kabristan Sokak’ta Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin fidan dikme ve ağaçlandırma çalışmalarını da yerinde inceledi. İş makinesiyle kendisi de bir fidana çukur açan Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, ekiplere kolaylıklar diledi.

l Fotoğraflar
 
Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım