HABERLER
Başiskele´de "Geleneksel ve Tamamlayıcı Tedaviler" Semineri
Orjinal Resim
12.02.2020 16:38:29

Başiskele Belediyesi, Şubat ayı “Kültür Sanat Etkinlikleri” kapsamında “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tedaviler” konulu sağlık semineri düzenlendi.

Sağlıklı yaşam konusunda Başiskeleli vatandaşların bilinçlenmesine büyük önem veren Başiskele Belediyesi, Yeniköy Kültür Merkezi Ahmet Özel Çok Amaçlı Tiyatro Salonu’nda Dr. İlyas Türköz’ün sunumuyla “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tedaviler” konulu bir konferans gerçekleştirdi.

Başiskeleli vatandaşların katılımıyla gerçekleşen seminerde Dr. İlyas Türköz, alternatif tıp konusunda katılımcıları bilinçlendirdi. Binlerce yıllık bir tedavi yöntemi olan hacamat hakkında bilgiler veren Türköz, vücudunun çeşitli yerlerinde ağrı hisseden hastalarda uygulandığını ve hastaların hızlı bir şekilde şifa bulduğunu ifade etti. Hacamat ile tedavi olan hastaların aynı zamanda, ilaçların yan etkisine maruz kalmaktan da kurtulduğunu da söyleyen Dr. Türköz, “Tabii yanlış anlaşılmasın, modern tıbbın yanı sıra bunlar tamamlayıcı, destek olucu tedavi olarak bunları hastaya uygulamaktayız.” diye konuştu.

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tedavi Uygulamalarının birçok modern hastanelerde uygulandığını söyleyen Türköz, vatandaşların geleneksel tedavilerin emin ellerden alınmasını vurguladı.

Dr. İlyas Türköz, vücuttan atılamayan toksik maddelerin hacamat sayesinde atıldığını ve vücudun bağışıklık sisteminin güçlendirilmesini sağladığını söyledi.

Sülük tedavisi hakkında da bilgiler veren Dr. Türköz, “Sülük tedavisiyle ağrılı bölgelerdeki ağrıların azalmasına, vücutta bulunan enfeksiyon ve iltihabın giderilmesine, kan dolaşımının hızlanmasına, eklem yerlerindeki kireçlenmenin büyük oranda azalmasına, göz hastalıkları gibi birçok hastalığın iyileşmesine imkan sağlar.” dedi. 

Dr. İlyas Türköz, seminer sonunda katılımcıların da sorularını cevaplandırdı.

l Fotoğraflar
 
Saglik_semineri1_12022020163826-3_1024_768.jpeg Orjinal Resim
Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım