BAŞKANIMIZ
Buradasınız :   Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa
Başkanımız
Özgeçmişi
Orjinal Resim
Özgeçmişi

 

 

 

 

1970 Kocaeli doğumlu,olan Hüseyin Ayaz, ilk ve orta öğrenimini Yeniköy Pürsan Cumhuriyet ilkokulunda, Liseyi Gölcük E.M.L. Gemi Elektronik bölümünde tamamladı.


           Amerikan Newport International University İşletme Lisans ve Yüksek Lisans Programını başarıyla tamamlayan Hüseyin Ayaz, 1986 yılında genç yaşta siyasete atılarak çeşitli partilerde belde yöneticiliği, belde başkanlığı ve ilçe başkan yardımcılığı, daha sonra 1999-2004 yılları arasında da Yeniköy Belediye meclis üyeliği görevlerinde bulundu.


           2004 yılı yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Yeniköy Belediye Başkanlığına aday gösterildi. Yeniköy halkının teveccühü ile seçimi kazanarak beş yıl beldesi adına önemli hizmetlerde bulundu.


           22 Mart 2008 Tarihinde Kullar, Yuvacık, Karşıyaka, Yeniköy ve Bahçecik Beldelerinin birleşmesi kararı ile oluşan Başiskele ilçesinde; 2009 yerel seçimlerinde Ak Parti Başiskele İlçe Belediye Başkan adayı gösterilerek Kocaeli'de rekor bir oranla Başiskele Belediye Başkanı oldu.

             5 yıllık hizmet dolu geçen belediye başkanlık döneminin ardından  2014 yılında yeniden Ak Parti Başiskele İlçe Belediye başkanı adayı gösterildi ve  halkın teveccühünü bir kez daha kazanarak ve oyunu katlayarak, Başiskele ilçesinin Belediye Başkanı oldu.

 

         Kaliteli ve dinamik ekibiyle, genç ve yeni bir ilçe olan Başiskele'nin; markalaşması yolunda öz kaynaklarımızı özel teşebbüs ile birleştirerek, halkın istekleri doğrultusunda yaptığı öncü ve örnek projeler, kısa sürede Başiskele'yi Kocaeli 'nin cazibe merkezi haline getirdi.

 

            Hüseyin Ayaz evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

 

Hüseyin AYAZ İletişim Bilgileri
 
Elektronik Posta: baskan@basiskele.bel.tr
Telefon: 0262 343 20 20
 


 


Yazdır  l 
14770 Kez Görüntülendi
Site Yönetimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
K7 Yazılım